Достапни линкови

Авганистанска авио-компанија осомничена за шврец на дрога


Американската армија ја суспендира одлуката со која беше ставена на црната листа најголемата авганистанска авио-компанија. До ова доаѓа откако авганистанската влада се согласи да покрене истрага за сомневањата дека Кам Ер се занимава и со шверц на дрога. На авио-компанијата ќе и биде дозволено да работи со американската армија се додека не заврши истрагата.
XS
SM
MD
LG