Достапни линкови

Меѓународен состанок за ситуацијата во Мали


Претставници на влади и на меѓународни организации се состануваат денеска во Брисел на разговори за стабилизација на ситуацијата во Мали, каде што француските и силите на Мали се борат против исламистичките бунтовници. На состанокот ќе стане збор и за начините за справување со сиромаштијата и политичките проблеми кои се дел од кризата во Мали.
XS
SM
MD
LG