Достапни линкови

Деца се ранети при експлозија во Косово


Две деца биле ранети синоќа при експлозија во Кососка Митровица, јавуваат српските медиуми.
Според нивните информации станува збор за две деца од српска националност кои веднаш биле однесени на лекување и нивните животи не се во опасност.
Според полицискиот извештај, непознато лице фрлило експлозивна направа во двор на една куќа во населба каде што живее мешано етничко население.
XS
SM
MD
LG