Достапни линкови

Аврамопулос - Впечатливо го намаливме државниот долг


Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос.
Грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос денеска уверуваше дека неговата земја е одлучна да продолжи со „својот план за смели реформи“ и посочи дека Грција веќе постигнала „забележителен напредок“, пренесоа агенциите. Впечатливо го намаливме нашиот државен долг, изјави Аврамопулос по средбата со својот француски колега Лоран Фабиус.
XS
SM
MD
LG