Достапни линкови

Макрадули - Враќањето на мандатите е последниот чекор


Јани Макрадули.
Опозицискиот Сојуз за иднината и денеска организираше протестен автомобилски караван во Скопје.

Јани Макрадули, член на извршниот одбор на СДСМ рече дека враќањето на пратеничките мандати е последниот чекор од демократските методи на барање за решавање на политичката криза со политички дијалог. Кога ќе се исцрпат сите можности за политички дијалог и договор, тоа е само еден мал чекор во целиот тој процес, рече Макрадули.

Од ВМРО-ДПМНЕ, пак, повторно апелираат конечно да завладее разумот во СДСМ.
XS
SM
MD
LG