Достапни линкови

Сарачини на традиционалниот Молитвен појадок кај Обама


Министерот за економија Ваљон Сарачини.
Министерот за економија Ваљон Сарачини од денеска до 10 февруари ќе престојува во работна посета на САД, во чии рамки ќе присуствува на традиционалниот Молитвен појадок што го приредува претседателот Барак Обама. За време на престојот во Вашингтон и во Њујорк, информираат од Министерството за економија, министерот Сарачини ќе оствари средби со амеркански бизнисмени. Во посета на САД е и претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
XS
SM
MD
LG