Достапни линкови

Експлозии во Митровица и Лепосавиќ на Косово


Митровица
Две силни експлозии се слушнале синоќа во етнички мешаната населба „Три солитери“ во севениот дел на Косовска Митровица, јавуваат српските медиуми, додавајќи дека притоа немало жртви и повредени. Се прецизира дека биле фрлени две експлозивни направи по што биле оштетени два автомобила и еден стан. Медиумите јавуваат дека сличен инцидент имало и во Лепосавиќ кога врз тамошната земјоделска аптека исто така била фрлена експлозивна направа, но немало жртви.
XS
SM
MD
LG