Достапни линкови

Истанбул: Американката загинала од удар во главата


Турската полиција соошти дека Aмериканката која е пронајдена мртва во Истанбул била убиена со удар во главата. Шефот на полицијата во Истанбул, Хусеин Капкин изјави дека е сигурно оти 33-годишната Сара Сиера умрела од повреда на главата. Полицијата уапсила најмалку 11 осомничени лица.
Сиера, мајка на две деца, е пронајдена мртва во саботата во близина на ѕидините од антички град. Во Турција дошла за да изработи фотографии, што било нејзино хоби.
XS
SM
MD
LG