Достапни линкови

Чавез брзо се опоравува од операцијатаВисоки претставници на Венецуела соопштија дека претседателот Хуго Чавез континуирано се опоравува од неговата операција на рак направена во декември. Чавез немал јавно обраќање од неговата четvрта операција на специфичен тип на рак на карлицата направена во декември. Чавез беше реizбран во октомври но поради болеста не успеа да ја положи свечената заклетва на функцијата.
XS
SM
MD
LG