Достапни линкови

Убиен најголемиот снајперист во историјата на САД25 годишен ветеран од војната во Иран е обвинет за убиство на еден од најголемите снајперисти во историјата на американската војска. Осомничениот Еди Реј Рут беше уапсен откако тој наводно го застрелал снајперистот и уште едно лице на стрелиште во Тексас. Сеуште не е познат мотивот за убиството.
XS
SM
MD
LG