Достапни линкови

Средба во Лондон за мир во АвганистанБарање начини да се обезбеди мир и стабилност во Авганистан ќе биде централна тема на трилатералната средба меѓу британскиот премиер, Дејвид Камерон и авганистанскиот и пакистанскиот претседател, Карзаи и Зардари, денеска во Лондон. Средбата доаѓа по зголемениот притисок врз Авганистан да постигне мировен договор со талибанските милитансти пред закажанотот повлекување на странските трупи до крајот на 2014 година.
XS
SM
MD
LG