Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и можни локални врнежи од дожд и снег во западните делови. Температурата ќе се движи од 2 на повисоките до 11 степени во јужните делови од земјата. Во Скопје слично време и температура до 7-от степен.
XS
SM
MD
LG