Достапни линкови

Турската полиција уапси 11 луѓе во врска со убиство на Американка


Истанбул.
Турската полиција уапси 11 лица во врска со убиството на Американката, која пред речиси две недели исчезна во Истанбул, соопшти полицијата. Телото на 33-годишната Сарај Сиера, американска државјанка која се наоѓала во посета на Истанбул, беше пронајдено во историскиот кварт Фатих. Полицијата меѓутоа, не ја исклучува можноста дека телото е преместено од некоја друга локација.
XS
SM
MD
LG