Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно време со повремен дожд


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места од снег. Претпладне ќе дува умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Во Скопје слично време со температура до пет степени.
XS
SM
MD
LG