Достапни линкови

Силен земјотрес во Јапонија, нема жртви


disputed islands in the East China Sea, 25Sep2012
Јапонската метеоролошка агенција денеска информираше дека земјотрес со јачина од 6,6 степени денеска ги погодил северноисточните делови од земјата. Агенцијата соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во северниот остров Хокаидо, на морска длабочина од 120 километри. Нема информации за можни штети. Нема предупредување од властите дека е можно цунами.
XS
SM
MD
LG