Достапни линкови

Сомнежи за иранското лансирање мајмун во вселената


Постојат нови сомнежи дека Иран испратил мајмун во вселената и го вратил назад минатава недела. При прегледот на сликите кои ги достави Tехеран за своите орбитални достигнувања, се забележуваат два различни мајмуни. Оригиналниот има светло крзно , црвена крт над десното око а а тој што се вратил има темно крзно. Американскиот стејт департмент рече дека нема потврда дека лансирањето се случило.
XS
SM
MD
LG