Достапни линкови

Индија: Обвинетите за силување пред судот


Петмината обвинети за силување и убиство на студентка во автобус во Њу Делхи се изјаснија за невини во случајот што ја вознемири цела Индија. Тие беа сослушувани зад затворени врати а расправата околу исказите на сведиците, судот ќе ја започне во вторник. Обвинителството рече дека има силни докази кои вклучуваат окрвавена облека, ДНК анализи и изјави на сведоци. Студентката почина две недели по настанот во болница во Сингапур.
XS
SM
MD
LG