Достапни линкови

САД и натаму ќе ја поддржува сириската опозиција


Американскиот заменик претседател, Џо Бајден изјави дека ќе се сретне со претставниците на сириската опозиција на маргините на Конференцијата за безбедност во Минхен. Тој рече дека Вашингтон ќе продолжи да ја поддржува опоизицијата и дека САД до сега обезбедиле повеќе 50 милиони долари за помош. Тој рече дека и претстојат тешки денови на Сирија но дека сириската опозиција ќе продолжува да се зајакнува.
XS
SM
MD
LG