Достапни линкови

Амбасадата на САД во Тирана засилено обезбедена


Американската амбасада во Тирана од вчера е под засилено безбедување, откако претходно се случи експлозијата во американската амбасада во Турција. Амбасадата на САД во Тирана сега е опколена од полициски патроли, специјални единици и голем и полициски сили од секторот за јавна безбедност. Обезбедувањето е преземено на иницијатива на полицијата и како што информираат оттаму, состојбата е мирна. Нападот врз амбасадата во Турција го осуди албанскиот државен врв и опозицијата.
XS
SM
MD
LG