Достапни линкови

Судири на протестите во Египет


Каиро
Египетските безбедносни сили употребиле водени топови и стрелале во воздух за да ги растераат демонстрантите кои фрлале молотови коктели и камења врз нив пред претседателската палата во Каиро. Денеска во повеќе градови на Египет се одржаа протести против исламистичкиот претседател Мохамед Морси од кого е побарано да замине од функцијата.
XS
SM
MD
LG