Достапни линкови

Српско турско пријателство за мир на Балканот


Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу во Белград
Шефот на турската дипломатија Ахмет Давутоглу денеска во Белград изјави дека стратегиското пријателство меѓу Србија и Турција е важен механизам за стабилност и мир на Балканот. Тој по средбата со шефот на српската дипломатија Иван Мркиќ додаде дека Турција го поддржува дијалогот меѓу Белград и Приштина и оти е подготвена да помогне.
XS
SM
MD
LG