Достапни линкови

Севернокорејскиот лидер наредил подготовка за војна


Северна Кореа била во состојба на готовност, откако лидерот Ким Џон Ун и наредил на војската да се подготвува за војна, пишуваат јужнокорејските весници. Се додава дека наредбата била дадена во рамките на подготовките за нова нуклеарна проба, најверојатно на 16 февруари, односно на роденденот на поранешниот лидер Ким Џонг Ил.
XS
SM
MD
LG