Достапни линкови

Состанок на Јахјага и Николиќ в среда во Брисел


Атифете Јахјага и Томислав Николиќ
Под покровителство на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика Кетрин Ештон на 6 февруари во Брисел ќе се состанат претседатлите на Србија и на Косово Томислав Николиќ и Атифете Јахјага. Тоа денеска било потврдено во Брисел. На состанокот би требало да стане збор за натамошната нормализација на односите меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG