Достапни линкови

Во Египет продолжуваат протестите на опозицијата


Каиро
Илјадници луѓе маршираа во египетските градови против против власта на претседателот Мухамед Морси. Тие во Каиро извикуваа „Слобода“ и „Морси нема легитимитет“.
Египетската опозиција го повика Морси да формира влада на национално единство и да се избрше исламскиот нацрт устав.
На протестите во Египет, посебно во Порт Саид имаше и насилство во саботата кога 21 жител беа осудени на смрт поради учество во судирите на фудбалски настан пред една година..
XS
SM
MD
LG