Достапни линкови

Напад на бомбаш самоубиец врз амбасадата на САД во Анкара


Turkey -- People stand outside the entrance of the US embassy in Ankara, 01Feb2013
Турските медиуми јавија дека бомбаш самоубиец извршил напад врз американската амбасада во Анкара.
При тоа најмалку две лица загинаа, а неколку други се ранети.
Турската елевизија покажа снимки на кои се гледаше чад и оштетувања на надворешниот зид и на влезната врата на амбасадата.
XS
SM
MD
LG