Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Пакистан - 20 тина мртви


Архива
Полицијата соопшти дека во Кибер Панктуква во Пакистан најмалку 20 тина лица загинале при самоубиствен бомбашки напад.
Нападот се случил во близина на шиитска џамија и пазар и повекето од жртвите се верници, јави Радио Машал.
Никој засега не ја презеде одговорноста за нападот во Хангу место каде што има чести насилства меѓи сунитите и шиитите.
XS
SM
MD
LG