Достапни линкови

Експлозија на влезот на амбасадата на САД во Анкара


Турските медиуми јавија дека експлозија одекнала кај американската амбасада во Анкара.
Турската елевизија покажа снимки на кои се гледа чад и оштетувања на влезната врата на амбасадата
XS
SM
MD
LG