Достапни линкови

Триесетина загинати во експлозија на пиротехника во Кина


Околу триесетина лица загинале кога камион полн со пиротехника денеска експлодирал на еден мост во централниот дел на Кина. Кинеските медиуми јавуваат дека од експлозијата бил уништен дел од мостот во должина од скоро 80 метри.
XS
SM
MD
LG