Достапни линкови

Времето сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Температурата ќе се движи од шест до 13 степени.

Во Скопје слично време, со температура до седум степени.
XS
SM
MD
LG