Достапни линкови

Хејгел - Ако треба, подготвен сум на воена акција против Иран


Предлогот на американскиот претседател Барак Обама за секретар за одбрана Чак Хејгел пред сенатскиот Комитет за вооружените служби.
Предлогот на американскиот претседател Барак Обама за секретар за одбрана Чак Хејгел пред сенатскиот Комитет за вооружените служби рече дека ако е неопходно подготвен е да поддржи воена акција против Иран или против други противници. Поранешниот републикански сенатор Хејгел во своето воведно излагање пред комитетот рече дека сака американските вооружени сили да останат најсилни во светот и дека поддржува користење воена сила за заштита на интересите на земјата.
XS
SM
MD
LG