Достапни линкови

Убиени двајца сунитски свештеници во Пакистан


Телата на убиените свештеници во болница во Карачи.
Двајца сунитски свештеници биле убиени денеска во градот Карачи во Пакистан. Полицијата соопшти дека вооружен напаѓач почнал да пука кон автомобилот во кој се возеле свештениците. Во најголемиот град во Пакистан често има вооружени напади. Во вчерашниот бомбашки напад во градот загинаа двајца луѓе.
XS
SM
MD
LG