Достапни линкови

Шест месеци затвор за Командант Коки


Скопјанецот Никола Ѓорѓиев, познат како Командант Коки денеска беше осуден на шест месеци затвор, поради напад на полицаец. Според обвинението, 23 декември лани, осудениот нападнал полицаеш што го сопрел неговото возило и му удрил тупаница, по што полицаецот паднал на земја во бесознание. Адвокатите на осудениот го оспорија обвинението. Ѓорѓиев треба да остане во притвор до правосилноста на пресудата.
XS
SM
MD
LG