Достапни линкови

Арбен Љабеништа поднесе оставка на пратеничката фукнција


Арбен Љабеништа, пратеник од ДУИ, кандидат за градоначалник на Струга.
Пратеникот на ДУИ Арбен Љабеништа денеска поднесе оставка од функцијата. Љабеништа, кој е кандидат на ДУИ за градоначалник на Струга, изјави дека оставката ја поднесува бидејќи смета оти треба со целосен ангажман да се посвети на она за што му е дадено доверба, а втората причина е да нема поклопување со функциите.
XS
SM
MD
LG