Достапни линкови

Грција ќе врати 230 милијарди евра до 2030 година


Грција ќе го врати кредитот од 230 милијарди евра до 2030 година, изјави директорот на Грчката централна банка Јоргос Провопулос.
Тој во интервју за „Зидојче цајтунг“ изјави дека земјата се менува и дека
спроведувањето на структурните реформи во Грција во минатото било недоволно и оти „тоа е голема грешка“.
Неплаќањето на данок е проблем во сите држави, а во Грција е посебно распространето, посочи Провопулос.
XS
SM
MD
LG