Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно, a претпладне ќе има локален краткотраен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 4 до 11 степени. Во Скопје слично време со температура до 7 степени.
XS
SM
MD
LG