Достапни линкови

СДСМ утре на „граѓански парламент“ пред Собранието


Архивска фотографија. Марш на опозицијата.
Опозицискиот „Сојуз за иднината“, предводен од СДСМ, денеска повторно блокираше три крстосници во Скопје од 12 до 12 и 30 часот. Пратеничката Весна Бендевска најави дека утре наместо блокадите што се одржуваат на „Партизанска“ пред Симпо, кај мостот „Гоце Делчев“ и кај Стара Рампа, ќе организира граѓански парламент, со почеток во 12 часот пред Собранието. Го организираат граѓанскиот парламент бидејќи за утре е најавена собраниска седница за пратенички прашања.
XS
SM
MD
LG