Достапни линкови

Русија и Казахстан со заедничка противоздушна одбрана


Русија и Казахстан потпишаа документ за формирање заедничка регионална противвоздушна одбрана. Договорот денеска во Астана го потпишаа ресорните министри на двете земји кои најавија дека новиот систем ќе содржи нови компоненти, меѓу нив и ракети за противоздушна одбрана.
XS
SM
MD
LG