Достапни линкови

Десетици луѓе егзекутирани во Алепо


Архивска фотографија: Алепо.
Сиријската опозиција соопшти дека биле најдени 65 тела на мажи и момчиња, кои биле егзекутирани со врзни раце во градот Алепо. Според бунтовниците и Сиријската опсерваторија за човекови права од Лондон, тие биле убиени со по еден истрел во главата или во вратот. Бунтовниците ја обвинуваат владата за убиствата.
XS
SM
MD
LG