Достапни линкови

Американски воен авион исчезна над Јадранско море


Американски и италијански авиони трагаат по американски ловец од типот ЕФ 16 кој вчера вечер исчезнал во текот на пробна мисија во близина на италијанскиот брег на Јадранско море. Од базата на НАТО во Авиано велат дека засега немаат податоци за судбината на авионот и пилотот кој, според италијнанската новинска агенција Ла пренса, пред исчезнувањето испратил порака за помош.
XS
SM
MD
LG