Достапни линкови

Нови немири настанаа во Египет откако демонстрантите се судрија со безбедносните сили во Каиро. Полицискиот час е прекршен во уште три населени места во земјата. Толпа луѓе излегле на протести вчеравечер откако претседателот Мухамед Морси прогласи вонредна состојба во неделата. Медиумите јавуваат дека еден човек загинал а неколку полициски возила биле запалени во главнито град.
XS
SM
MD
LG