Достапни линкови

Опозицијата најави кривична пријава против Трајко Вељаноски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.
Коалицијата „Сојуз за иднината“ предводена од СДСМ најави дека денеска до Скопското јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластување против претседателот на Собранието Трајко Вељаноски. Опозицијата ги продолжи протестите и денеска, и повторно блокираше три крстосници во Скопје. Тие бараат предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG