Достапни линкови

Поевтинуваат бензините и дизелот


Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 0,5 денари, а дизелот за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 81,50 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 83 денари за литар. ЕУРОДИЗЕЛОТ ќе се продава по цена од 71 денар за литар.
XS
SM
MD
LG