Достапни линкови

Обама / Клинтон: никој не знае што ќе биде утре


CNN/Los Angeles Times Democratic presidential debate in Hollywood, California, 31Jan2008
Претседателот на САД Барак Обама и државниот секретар во заминување Хилари Клинтон имаа заедничко интервју на Си Би Ес. Клинтон изјави дека не може да се предвиди дали таа за 4 години ќе се кандидира на претседателски избори.
Обама пак, ја пофали Клинтон како еден од најдобрите секретари што САД ги имале. 70 годишниот потпретседател Џо Бајден пак претходно не отфрли дека ќе се кандидира за претседател по завршувањето на мандатот на Обама.
XS
SM
MD
LG