Достапни линкови

Опозицијата денеска ќе протестира пред МВР


Архивска фотографија.
Опозициската коалиција „Сојуз за иднината“, предводена од СДСМ, денеска на пладне во Скопје организира голем протестен марш за, како што велат, вистината против партиско – полициската држава. Маршот започнува во 12 часот кај Веро во Тафталиџе, а треба да заврши пред Министерство за внатрешни работи. Опозицијата бара власта да преземе одговорност за настаните од 24 декември и заедно со локалните да организира и предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG