Достапни линкови

Загинаа високи полициски функционери во Авганистан


При експлозија на бомба во авганистанскиот град загинале неколку луѓе меѓу кои шефот на антитерористичкиот полициски сектор во Кундуз и шефот на сообраќајната полиција, јавува дописникот на РСЕ од Авганистан. Се уште не позната конечната бројка на жртвите. Полицијата соопшти дека меѓу загинатите има полицајци и цивили.
XS
SM
MD
LG