Достапни линкови

Уапсени шестмина осомничени за експлозијата во Загреб


Хрватската полиција уапси шестмина осомничени за експлозијата која одекна на 23 јануари во центарот на Загреб на плоштадот Бан Јелачиќ, јавуваат хрватските медиуми. Полицијата соопшти дека истрагата е во тек без притоа да изнесе детали околку осомничените и мотивите за поставувањето на експлозивната направа.При експлозијата никој не е ранет, а полицијата нападот го квалификуваше како доведување во опасност на човечки животи.
XS
SM
MD
LG