Достапни линкови

Мадуро:Чавез закрепнува


Претседателот на Венецуела Уго Чавез се чуствува подобро и започнува со дополнителните третмани во борбата против ракот, сооппшти потпреседателот Николас Мадуро. Мадуро по враќањето во Хавана од посетата на Чавез во Куба, изјави дека здравстевната состојба на претседателот е подобрена. Чавез по неговиот реизбор за претседател во октомври замина на четврта операција во Куба на 11 декември и оттогаш не се појавил во јавноста.
XS
SM
MD
LG