Достапни линкови

При затворски бунт во Венецуела загинаа 50 луѓе


Илустрација
Најмалку 50 луѓе загинаа, а околу 90 се повредени во бунт во затвор во североисточна Венецуела. Властите соопштија дека бунтот настанал кога група затвореници ги нападнале припадниците на Националната гарда кои врешеле претрес и потрага по оружје во затворот. Меѓу загинатите има затвореници и чувари.
XS
SM
MD
LG