Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со врнежи од снег


Во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од снег и ветровито. Врнежи од дожд и снег ќе има само во југоисточните предели. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од -5°C до 0°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 4°C.
XS
SM
MD
LG