Достапни линкови

Еврото на 11 месечен рекорд во однос на доларот


Еврото во однос на доларот порасна на највисоко ниво за изминативе 11 месеци. Едно евро вреди 1.346 долари.
Сигналите се дека европскиот финансиски систем заздравува.
Глобалните акции исто така се во пораст по добрите вести од Германија и солидните корпоративни приходи во САД
XS
SM
MD
LG